Фізіотерапія

Основною і найбільш частою причиною болів в спині і суглобах є запалення, і якщо його вчасно не усунути можуть розвинутися такі захворювання, як остеохондроз хребта, остеоартроз великих суглобів. Для лікування запалення давно і успішно застосовують фізіотерапевтичні методи лікування: електропроцедури, ультразвук, магнітотерапію і ін. Існує безліч методів фізіотерапії, що застосовуються при цьому захворюванні, кожен з яких лікує хворобу по-своєму.

Електротерапія

Застосування струмів в терапевтичних цілях. Cтруми прийнято розділяти в залежності від частоти струму: високочастотні струми (вище 100 000Гц) – викликають продукування тепла в тканинах, і струми з частотою менше 100 000 Гц – надають стимулюючий ефект на нервову і м’язову системи навіть при дуже низької інтенсивності, тому їх називають стимулюючими струмами.

При застосуванні електротерапії виражений аналгезуючий (протибольовий) ефект, аж до повного усунення болю нерідко після однієї процедури. Також протягом процедури відбувається стимуляція вегетативної, сенсорної і моторної нервових систем з наступними ефектами: в тканинах, що підлягають лікуванню, збільшується метаболізм, стимулюються протизапальні процеси. При безпосередньому впливі на уражені ділянки тіла струми викликають ритмічні скорочення великої кількості м’язових волокон скелетних м’язів і гладких м’язів судин, що призводить до відновлення циркуляції крові, збільшення венозного відтоку і зменшення локального набряку. Так, наприклад, діадинамічні струми при дії на хребетні зони активують клітини Реншоу і відновлюють порушену систему спинального гальмування. Це призводить до зменшення підвищеної м’язової напруги, усунення больового синдрому – розриву порочного больового кола.

Також для стимуляції м’язів після травм, операцій, тривалої нерухомості кінцівки, після перелому, з успіхом застосовують електроміостимуляція. У фізіотерапевтичних центрах США і Канади даний вид електротерапії (методика середньочастотної стимуляції) назван «Російською стимуляцією» і використовується в реабілітації та спортивній медицині понад 20 років. Стимуляція ослабленої м’язи дозволяє повернути збудливість і провідність м’язової тканини, тим самим повертаючи силу і обсяг м’язі. Електроміостимуляція є «золотим стандартом» реабілітаційних протоколів закордонних центрів реабілітації.

Фізіотерапія

Ультразвукова терапія

Для лікарського кабінету з амбулаторним прийомом справжньою знахідкою є ультразвуковий апарат. Адже використання ультразвукових методів впливу на тканини відкриває широкий спектр можливостей, як для діагностики, так і для терапії.

В області впливу ультразвуку тканини поглинають і відбивають ультразвукову хвилю, що призводить до розігрівання тканин. Таким чином, ультразвук є найбільш ефективним методом локального і глибокого терапевтичного температурного впливу (Giller з соавт., 1993 р.; KNOCH з соавт., 1991 р.).

Коливання ультразвуку механічно впливає на біологічні структури. Тканина під дією ультразвукової хвилі відчуває компресії і розтягнення. Даний механічний ефект ще іноді називають – мікромасажем.

Термічний і механічний вплив ультразвуку на тканини призводить до виникнення комплексних реакцій в тканинах, які проявляються у вигляді:

 • аналгезії – зниження або повного купірування болю
 • ослаблення м’язового тонусу і купірування спазму
 • прискорення метаболізму
 • прискорення процесів загоєння м’яких тканин (Low з соавт., 1993 р.; Gillert з соавт., 1993 р.)
 • прискорення процесів зрощення переломів (KNOCH з соавт., 1990 р.)
Фізіотерапія

Що ми лікуємо?

В роботі нашого Медичного центру ортопедичної реабілітації та профілактики ми застосовуємо фізіотерапію для лікування таких захворювань, як:

 • гострий біль в спині (люмбалгія, люмбаго)
 • запалення сідничного нерва (ішіалгія, ішіас): болі іррадіруючі у ногу;
 • міжреберна невралгія;
 • біль в суглобі: колінному, кульшовому, плечовому, ліктьовому та інших великих суглобах;
 • набряк суглоба
 • пошкодження сухожилля або м’язи: ентезопатія, лігаментит, розрив / розтягнення м’яза;
 • епікондиліти;
 • ахілліти;
 • плечолопатковий періартрит;
 • післяопераційна слабкість м’язів;
 • і багато інших, не перерахованих тут захворювання.

Наше обладнання

В нашій роботі ми використовуємо сучасне, безпечне, високонадійне обладнання виробництва зарубіжних фірм. Устаткування, яке ми використовуємо має держреєстрацію, сертифікат якості і сертифікат відповідності.

Фізіотерапія

Довірте своє здоров’я професіоналам!

Задати питання