Йога-терапія

Перше, що вам потрібно знати про йога-терапії: не потрібно боятися.
Найпоширеніших страхів, пов’язаних з цим видом терапевтичних вправ, три:

«Мені не потрібні духовні практики, у мене спина болить»

У своїй роботі ми використовуємо йогу виключно як терапевтичну методику, спрямовану на формування м’язового корсету, розробку суглобів і зміцнення хребта.
Так, наші йога-інструктори добре обізнані в усьому, що стосується йоги як духовної практики, але в роботі з пацієнтами застосовують тільки її медичні аспекти.

Терапевтичні комплекси, які ми пропонуємо нашим пацієнтам, об’єднують в собі сучасні ортопедичні знання і той досвід роботи з опорно-руховим апаратом, який за багато століть відточений в йогических практиках.

«Я нічим таким не займався, я не зумію. Крім того, я соромлюся вправ в групі»

Зовсім не страшно, якщо ви ніколи не займалися нічим подібним. Багато наших пацієнтів, які вибирають курс йога-терапії, – абсолютні новачки не тільки в йозі, але і в яких би то не було видах фізичних вправ.

Перш ніж приступити до занять, ми завжди проводимо необхідні функціональні тести (індивідуально) і визначаємо рівень фізичної підготовки і загального стану здоров’я. Перше заняття з йоги завжди проходить в присутності ортопеда-травматолога.
Надалі ви можете займатися з інструктором індивідуально, або в групі – до 5-ти чоловік. Групи ми намагаємося підбирати з людей з подібним комплексом проблем і приблизно однаковим рівнем фізичної підготовки.

Йога терапія хребта і суглобів - Центр КІНЕЗІО Харків

«А раптом я собі щось пошкоджу і стане ще гірше ?!»

Гарантовано не стане. Так, у людей, незвичних до фізичних вправ часто трапляються тимчасові загострення або незвичні болі. Але вони короткочасні і є частиною терапевтичного процесу.
Серйозні ж пошкодження при заняттях йогою з нашими інструкторами неможливі. Ми не даємо непомірних навантажень і уважно стежимо за правильністю виконання вправ. Кожному пацієнту ми пропонуємо індивідуальний комплекс – в залежності від характеру проблем. Існують спеціальні програми йога-терапії, спрямовані на усунення болю в колінному, кульшовому і ліктьовому суглобах, корекцію постави, лікування та профілактику болів в спині, зміцнення різних груп м’язів.

Цінність йоги як терапевтичної методики полягає, в загальних рисах, в тому, що правильно підібрані статичні асани (положення тіла) і руху усувають скутість в суглобах, зміцнюють і стимулюють роботу м’язів, нервової системи, покращують кровообіг, підсилюють приплив крові до органів і різних ділянок тіла, знімають напругу, покращують роботу дихальної системи.
За допомогою йога-терапії ми успішно вирішуємо проблеми хребта, суглобів, наслідки тривалої іммобілізації і багато інших.

Задати питання