Кінезіотерапія при болях в суглобах

Що це таке?

Кінезіотерапія,  буквально означає «лікування рухом» і в роботі нашого центру ми використовуємо цей метод лікувального впливу. При відновленні пацієнтів після травм і операцій, при лікуванні болю в суглобах і болю в спині, ми робимо упор на активну, грамотно розроблену, етапну і послідовну програму фізичних вправ, які впливають саме на причину захворювання, дозволяють вирішити багато проблем опорно-рухового апарату (болі в спині і суглобах, скутість, малорухливість, порушення координації і моторних навичок) і створюють умови для одужання і реабілітації.

Кінезіотерапія в лікуванні суглобових болів

Болі в суглобах виникають з багатьох причин. Одна з них – недостатність зв’язкового апарату і слабкість м’язів: це призводить до того, що все навантаження лягає на суглоби і зв’язки. Завдяки кінезіотерапії ми підсилюємо м’язовий апарат, приводимо його в тонус, що створює власний м’язовий корсет, підсилює одні м’язи і розтягує інші.

Ще одна причина болю – скутість суглобу: через недостатнє харчування суглобової капсули, хрящів, зв’язок і сухожилля. М’язи, які не працюють, менше «харчуються»: приплив крові менше, процес регенерації уповільнений. Як тільки суглоб починає працювати – організм спрямовує туди кров, і процеси відновлення йдуть активніше.

Кінезіотерапію рекомендують також пацієнтам перед операціями із заміни суглоба. В результаті операції замінюються опорні поверхні, але м’язи залишаються тими ж. І якщо м’язи в гарному тонусі – терміни реабілітації суттєво скорочуються.

Вправи на тренажерах

Ми пропонуємо нашим пацієнтам комплекс силових вправ, підібраний для виборчого зміцнення окремих груп м’язів. Всі ці вправи безпечні і не мають на меті перекачати мускулатуру.
Для тренувань пацієнтів ми використовуємо рамково-блоковий тренажер, гантелі, тренажер “Орбітрек”, велотренажер, бігову доріжку. Також ми проводимо заняття на спеціальному реабілітаційному тренажері – Redcord.
План силових вправ ми складаємо для кожного пацієнта індивідуально – залежно від поставлених на період реабілітації завдань, особливостей захворювання, віку, функціональних можливостей і ступеня тренованості пацієнта.


Силові вправи на тренажері

Функціональні вправи

Сформований у людини (частіше – в результаті травм або захворювань) звичний спосіб рухів часто призводить до артропатії (суглобових захворювань) і порушення всього кінематичного ланцюжка (суглоби нижніх кінцівок, таз, хребет).

Функціональні вправи допомагають скоригувати патологічні індивідуальні стереотипи рухів і сформувати правильні. Ми маємо на увазі, в першу чергу, крок, біг, спуск-підйом по сходах, присідання і підйоми. Завдяки цим вправам м’язова сила, придбана під час силових тренувань, використовується для повсякденних рухів.


Функціональні вправи під керівництвом інструктора

Динамічні вправи

На завершення кінезіотерапії ми пропонуємо нашим пацієнтам різні комплекси динамічних вправ, які дозволяють безболісно і безпечно повернутися до звичного активного способу життя, почати або продовжити займатися тим чи іншим спортом.

В кінці курсу реабілітації ми також можемо скласти для пацієнта рекомендації щодо подальших занять в тренажерному залі або іншим заняттям фізкультурою і спортом.


Динамічні вправи на біговій доріжці

Кінезіотерапія при болях в спині

Фізіотерапія

Функціональний тренінг

Кінезіотейпування

Масаж

УЗД кульшових суглобів у дітей

Силові вправи на тренажері
Функціональні вправи під керівництвом інструктора

Задати питання