Реабілітація після інсульту

Одним з ключових напрямків роботи КІНЕЗІО є реабілітація після перенесеного інсульту. Для максимального відновлення таких пацієнтів було створено наше стаціонарне інсультне відділення, де пацієнти цілодобово перебувають під наглядом лікарів, а мультидисциплінарна команда фахівців активно займається їх реабілітацією.

Медичний центр КІНЕЗІО це:

  • Міждисциплінарна команда професіоналів в області неврології, реабілітації та відновної медицини
  • Сучасний комфортний стаціонар, оснащений найкращим обладнанням європейського і американського виробництва
  • Багаторічний досвід в області реабілітації після перенесеного інсульту і інших видів фізичної реабілітації
  • Передова система реабілітації неврологічних хворих, заснована на ідеальному поєднанні інновацій та класичної школи відновлювальної медицини

 

Як проходять реабілітацію після інсульту в Медичному центрі фізичної реабілітації та спортивної медицини КІНЕЗІО

На початку програми проводиться необхідна діагностика поточного стану пацієнта. Проводиться консультація лікаря-невролога для оцінки статусу і реабілітаційного потенціалу пацієнта, формується план догоспітального обстеження пацієнта для надходження в стаціонар.

При необхідності хворий проходить дослідження методом магнітно-резонансної томографії в спеціалізованому центрі МРТ, який розташований в безпосередній близькості від стаціонару.

Потім обов’язково проводиться консультація терапевта, щоб в повній мірі оцінити стан всіх систем організму пацієнта.

Завершує вступну частину програми функціональне тестування, яке проводить фізичний терапевт (реабілітолог) для визначення плану реабілітації та створення реабілітаційного прогнозу.

За матеріалами обстежень проводиться консиліум фахівців, а потім лікар складає індивідуальну програму реабілітації. Залежно від особливостей пацієнта, така програма може включати різні лікувальні та реабілітаційні заходи, в достатньому обсязі і з необхідною інтенсивністю. Пацієнту і / або найближчим родичам пропонується стаціонарне лікування + послуги реабілітації, згідно з прейскурантом КІНЕЗІО або найбільш підходящу пакетну пропозицію стаціонарної реабілітації, згідно клінічного статусу і цілям реабілітації.

Після обстежень пацієнт надходить в палату. Стаціонарне відділення центру КІНЕЗІО пропонує розміщення пацієнтів в комфортабельних двомісних палатах, оснащених спеціалізованими функціональними ліжками і системою виклику медсестри. У кожній палаті є кондиціонер, санвузол і душ, адаптований для пацієнтів-колясочників, кабельне телебачення, wi-fi, холодильник. Для кожного пацієнта ми забезпечуємо індивідуальний підхід, цілодобовий контроль і дбайливе ставлення медичного персоналу, дієтичне триразове харчування за бажанням. Лежачим пацієнтам забезпечується годування і гігієна, профілактика пролежнів.

Заняття і процедури проводяться фахівцями згідно складеною програмою, під безпосереднім контролем лікаря.

Методики лікування і реабілітації

Медикаментозна терапія та профілактика повторного інсульту

Лікуючий лікар-невролог призначає постінсультну медикаментозну терапію та інші необхідні препарати, враховуючи стан пацієнта і ступінь порушення функцій організму. Береться до уваги наявність супутніх хронічних захворювань, вікові зміни і інші важливі чинники. Для лікування застосовуються тільки сертифіковані медикаменти з доведеною ефективністю, що не викликають ризику повторного інсульту.

Відновлення руху і ходьби

  • Заняття з фізичним терапевтом (реабілітологом). У цю групу входять пасивні і активні види гімнастики, різні вправи, які виконує пацієнт за допомогою реабілітолога і самостійно під його контролем. Вправи також виконуються з використанням спеціалізованих терапевтичних пристроїв для відновлення рухової функції кінцівок.
  • Фізіотерапія
  • Масаж і мануальні техніки

Ерготерапія – навчання навичкам самообслуговування

Ерготерапія допомагає відновити втрачені навички самообслуговування і адаптувати людей, які перенесли інсульт, до самостійного життя в суспільстві, щоб пацієнти могли в повсякденному житті обходитися без допомоги сторонніх. Метод вважається інноваційним, розроблений в США, заснований на новітніх наукових даних.

Для занять Ерготерапії в центрі КІНЕЗІО використовується все те, з чим людині доводиться взаємодіяти у власному будинку: кухонна мийка, плита, унітаз, письмовий стіл, диван. Під керівництвом досвідченого ерготерапевта пацієнт освоює дії, що відповідають його індивідуальним потребам і нуждам, серед яких: поводження з допоміжними пристосуваннями (крісло-коляска, милиці, ходунки), догляд за своїм тілом, приготування їжі, виконання домашніх обов’язків, користування побутовими приладами та багато іншого. Одночасно ерготерапевт стежить за забезпеченням сну і відпочинку для пацієнта, допомагає освоювати дії, необхідні в роботі, навчанні, іграх і різних видах дозвілля.

Заняття Ерготерапіей є унікальною особливістю центру КІНЕЗІО, ми використовуємо у своїй практиці західні методики з доведеною ефективністю. Наші фахівці проходять навчання в кращих європейських та американських центрах, постійно беруть участь в профільних наукових заходах по всьому світу.

Результативність ерготерапії дуже висока, вона ефективна як для пацієнтів з добре збереженими когнітивними функціями, так і для хворих з сильними порушеннями. Завдяки застосуванню цієї методики в комплексній постінсультної реабілітації КІНЕЗІО домагається значного поліпшення якості життя пацієнтів і допомагає їх близьким.

Робота з промовою і порушеннями ковтання 

Ще одним напрямком реабілітації після інсульту є відновлення таких життєво важливих функцій, як ковтання і мова. Цим займається фахівець-логопед. Він оцінює ступінь порушень ковтальних і мовних функцій пацієнта, розробляє і проводить індивідуальну програму їх відновлення.

Психокорекція та поліпшення емоційного стану

У центрі КІНЕЗІО реабілітація будується з урахуванням фізичних, вікових, мотиваційних особливостей пацієнтів, психокорекція емоційної сфери є невід’ємною частиною роботи з даною категорією хворих, вона проводиться досвідченим психотерапевтом.

Головні критерії успіху інсультної реабілітації в центрі КІНЕЗІО:

  • Сприятливий прогноз. Пацієнт відчуває себе добре, немає болю і дискомфорту, мінімізована ймовірність повторного інсульту
  • Повернення до нормального життя. Пацієнт пристосований до самостійного життя та функціонування, не вимагає постійної допомоги близьких
  • Позитивний настрій. Пацієнт емоційно стабільний, готовий жити далі і радіти життю

Чи допоможемо ми пацієнту, якщо у нього немає можливості або необхідності перебувати в стаціонарі?

Безумовно, не у всіх пацієнтів після інсульту виникає необхідність в стаціонарному лікуванні. Однак практично кожен стикається з тими чи іншими труднощами при відновленні – руховими, мовними, когнітивними. Команда фахівців інсультного відділення КІНЕЗІО розробляє і проводить програми реабілітації індивідуально для кожного пацієнта. Ми складемо графік занять і процедур, який дозволить нашому пацієнтові відвідувати КІНЕЗІО в зручний час. Зверніться в КІНЕЗІО, щоб отримати справжню комплексну реабілітацію, максимально відновитися після інсульту, повернутися до нормального життя в злагоді зі своїм зміненим тілом!

Записатися на прийом

Задати питання