Внутрішньосуглобова ін’єкція під УЗД-контролем

На сьогоднішній день виконання локальних ін’єкцій під УЗД-контролем є «золотим стандартом» в медичній практиці. Метод ультразвукової візуалізації ефективний, безпечний, дозволяє проводити оцінку лікування в динаміці. Виконання локальної ін’єкції під УЗД-контролем скорочує час і покращує якість виконання процедури, і найголовніше, мінімізує ризики помилки при введенні препарату. За даними літератури, однією з найпоширеніших причин неефективності локальних ін’єкцій (ін’єкції, блокади в пошкоджені ділянки м’язів і сухожиль) є не потрапляння в суглоб або пошкоджену ділянку. Тому в нашій практиці ми виконуємо всі локальні ін’єкції під контролем УЗД. Це дозволяє оцінити місце пошкодження, переконатися в точності попадання і підвищує ефективність лікування.

У КІНЕЗІО проводять кілька видів локальних ін’єкцій:

Лікувальні блокади – введення протизапальних і знеболюючих засобів безпосередньо в осередок запалення і болю. За рахунок цільового введення вони забезпечують дуже швидкий ефект.

Введення в суглоб препаратів гіалуронової кислоти, що сприяють регенерації хрящової тканини. Гіалуронова кислота – основний компонент внутрішньосуглобової рідини, яка захищає суглоб від травм. Ін’єкції препаратів, що містять гіалуронову кислоту, роблять внутрішньосуглобову рідину більш щільною і в’язкою, забезпечуючи кращий захист хрящової тканини. Кількість ін’єкцій залежить від концентрації гіалуронової кислоти в препараті. Найчастіше ми використовуємо 2% гіалуронову кислоту. Однієї такої ін’єкції зазвичай вистачає на рік.

Ін’єкції плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами (метод PRP) значно прискорюють процес регенерації тканин і усувають запалення в суглобі. Тромбоцити виділяють з себе фактори росту, які стимулюють поділ і ріст клітин в пошкоджених тканинах, сприяють регенерації тканин. У суглоб вводиться попередньо підготовлена ??власна плазма пацієнта – абсолютно сумісна речовина, що не викликає алергії і не дає ніяких побічних ефектів. У пацієнта беруть близько 20 мл крові і пропускають через центрифугу, відокремлюючи плазму. В 1 мкл підготовленої таким чином плазми міститься близько 1 мільйон тромбоцитів, тоді як в природному стані в крові здорової людини цей показник становить 200-300 тисяч. Курс терапії включає 3-5 ін’єкцій з проміжком в 7 днів. Надалі частоту можна знизити до однієї ін’єкції в рік.

Задати питання